732 282 917
Vyberte stránku

Typický nábytek, který naleznete napříč všemi domácnostmi v Česku i v zahraničí…nenudí vás už také? Je až příliš profánní. V případě, že s námi souhlasíte, můžete se poohlédnout po alternativě, která je originální. Jedná se o nábytek z palet.

Jaká je jeho hlavní výhoda? Je opravdu levný, vždyť palety leží ladem téměř v každém obchodě. Výrobu takového nábytku zvládnete sami. A neznamená to, že z dřevěných palet vyrobíte pouze jeden kus nábytku. Zvládnete toho mnohem více. Od postele, přes sedačky až po noční postel.

Zmínili jsme zde, že v každém velkoobchodě leží ladem. Hypermarkety k vám pravděpodobně moc vstřícné nebudou, a proto musíte palety sehnat jinde. Existují tzv. výkupny palet, ve kterých si můžete vybrat dle svého nejlepšího cítění. Vyberte určitě ty neponičené, neboť se do výkupny sváží i takové, které kvalitou zrovna neoplývají. Nezapomeňte také na rozdílné velikosti. Ne všechny jsou stejné, tak aby vám při skládání nábytku jednotlivé kusy ladily i pasovaly. Ale nebojte se, po chvíli hledání jistě najdete ten správný kus.

nabytek-z-palet

Nejčastěji můžete sehnat tzv. EUR palety, které seženete ve výkupně již od 100 Kč. V případě, že byste raději úplně novou, přichystejte si ještě dalších 150 – 200 Kč. Záleží, kde nakoupíte.

Šikovné české ručičky

Považujete se za zručného kutila nebo máte známého, který takovým šikulou je? Jak jsme již výše zmínili, můžete si vyrobit téměř cokoliv. Nejjednodušším kusem nábytku je postel. Palety pouze přibijete k sobě a na ně dáte matraci. Jak jednoduché.

Doporučujeme palety naimpregnovat nebo namalovat. Dřevo dobře saje. A navíc můžete pomocí barev sladit a zpestřit svůj interiér. Fantazie se meze nekladou. Přizpůsobte si je podle sebe a neberte ohled na nic jiného. Může být něco lepšího?

Nevýhoda?

Za nás možná jediná. Ne úplně šikovně se pod nimi uklízí. Ale pokud se vyrovnáte s tímto nešvarem, budete mít nevšední a především, originální nábytek za pár kaček.