732 282 917
Vyberte stránku

V minulém díle jsme psali o tom jak zařídit v paneláku dětský pokoj. Dnes si povíme něco o rekonstrukci dětské pokoje pro dívku. Přečtěte si krátký článek, ve kterém najdete náš příběh a možná i skvělé tipy.

Jednoho dne jsme si nechali s manželkou postavit dům, jehož stavba trvala dlouho a zahradu jsem dělal svépomocí. Řekl jsem si, že bych se mohl pustit do rekonstrukce pokojíčku mé dcery a zajistit do ní nový nábytek, který se ji bude líbit. Už vyrostla a starý typ dětského pokoje byl příliš dětinský. Přeci jen ji je již 12 let a puberta s ní začíná, jak se říká, „třískat“. Udělal jsem ji pokoj, ve kterém se teď cítí mnohem lépe a také se lépe učí. A to se vyplatí.

V létě naše dcera odjela na dva týdny na tábor do Jeseníků, takže jsem naplánoval kompletní rekonstrukci dětského pokoje pro dívku tak, abych ji ideálně během dvou týdnů stihnul. Rozvrhnul jsem si, že v něm bude potřebovat nový pracovní stůl, novou postel, ta patrová už stejně stála za nich, poličku na věci, šatní skříň a nějaké ty dívčí dekorace, novou vinylovou podlahu a výmalbu s tapetami.

Nábytek jsem si nenechal dělat na míru, ale pořídil jej výhodně ve švédském obchodu s nábytkem. Byl tam vystavený vzorový pokoj, který mě s manželkou tak nadchnul, že jsme řekli, že jej koupíme celý v jedné sestavě. Během dne jsme vytahali a vytřídili staré věci, vymalovali, umístili dekorace, dekorační tapety a připravili podklad pro vinylové podlahy.

Další dny jsem věnoval vinylové podlaze a sestavě nábytku, která byla časově nejnáročnější. Vzhledem k tomu, že chodím do práce, vyšla rekonstrukce téměř přesně. Dělali jsme ji 12 dní. Ale za to byl pokojík jako nový.

Jakmile se dcera vrátila z táboru, nevěřila vlastním očím. Její pokoj byl úplně jiný, nový a krásný. Svěřila se nám, že byla ve svém starém pokoji zoufalá a záviděla pokoje kamarádkám. Teď je hrdě vodí k nám domů.

 

 

 

 

 

 

 

A co vy, kdy se budete pouštět do rekonstrukce dětského pokoje pro vaši dívenku?