Vítejte na mých stránkách, kde se s vámi podělím o své zkušenosti s rekonstukcí a stavbou domu. Některým se možná budou moje tipy hodit

Jak na víření prachu v bytě

Prach nechceme mít doma nejspíš nikdo. Způsobuje nezřídka potíže s dýcháním. Vadí nám taky na nábytku, kde způsobuje, že i jinak uklizený pokoj vypadá jaksi špinavě. Nezbavíte se ho přitom, pouze skutečně pravidelným uklízením. Nešlo by to přitom bez vysavače.

Důkladně vyluxujete pouze s kvalitním vysavačem. Kvalitní vysavač je takový, v kterém jsou kvalitní prachové filtry do vysavačů a jsou natolik utěsněné, že vzduch s prachem projde jedině přes filtr a nemá netěsnosti, kterými by mohl projít.

Samotné sáčky do vysavačů plní účel částečných filtrů. V některých vysavačích je to dokonce nastaveno tak, že jsou jediným filtračním zařízením. Jedná se pak o vysavače s dokonalým utěsněním, že další filtry nepotřebují. Proto ale na kvalitě sáčků také dost záleží. Ačkoli se stále nejvíce využívají papírové sáčky do vysavačů, především pro jejich nízkou pořizovací cenu, nezajišťují takou filtraci vzduchu. Navíc jim nezřídka hrozí riziko protržení. Jejich konkurencí jsou pak syntetické a látkové sáčky do vysavačů. Pro každý vysavač jsou k dostání konkrétní typy sáčků do vysavačů. Hlavním rysem výběru jsou číselná označení. U vysavače pak najdete také číselný seznam sáčků, které k němu pasují.

Jestli vás blíže zajímá kvalita provedení sáčků do vysavačů a chcete například vědět, jestli je k vysávání výhodnější sáčkový vysavač, nebo je výhodnější pořídit bezsáčkový vysavač, můžete si načíst stránky filtrysackydovysavace.cz, které se problematikou sáčků a filtrů podrobněji zabývají.

Comments are closed.