Pokud máte malý byt, nezoufejte, i pár jednoduchých rad může váš byt opticky zvětšit. Díky tomu se vám i v malém bytě bude žít lépe a zároveň vám poskytne pocit svobody a volnosti. Představíme si několik málo rad, které váš byt alespoň opticky zvětší.

Nábytek dokáže místo i ušetřit

Pokud se snažíte o získání prostoru, používejte menší nábytek a snažte se, aby váš byt nebyl přeplněn zbytečnými věci a velkými kusy nábytku. Nezapomínejte, že pokoj můžete využít ve své plné šíři, roh pokoje je také prostor, který se dá zužitkovat. Zeď a poličky na ní jsou dalším prostorem, který může ušetřit místo v místnosti.

Určitě se vyvarujte velkým a vysokým skříním nebo velkým sedacím soupravám. Myslete v rozměrech svého bytu a nesnažte se mít všechen nábytek větší, než reálně potřebujete. Pokud v bytě bydlíte pouze dva, určitě si vystačíte s menší pohovkou a ušetříte díky ní spoustu místa. Když už jsme u sedacích souprav a křesel, volte vždy jednoduché a jednobarevné vzory. Snažte se vyhnout pestrobarevným a nápadným vzorům, ty moc upoutávají pozornost a zbytečně prostor opticky zaplňují.

living-2882718_640

Skvělý nápad je také využit průhledný nábytek, který v prostoru opticky nezabírá žádné místo. Velká okna, plastové doplňky, průhledné židle či stůl, to vše vám přidá trochu prostoru ku prospěchu.

Doplňky pomohou

Nezapomínejte také na doplňky, které mohou opticky zvětšovat. Mezi takové doplňky řadíme například zrcadla, která mají na zvětšení místnosti, alespoň to optické, opravdu velký vliv. Můžete použít jedno velké zrcadlo nebo více menších, každopádně je do svého interiéru začleňte.

Světlo je v místnosti velice důležité a měli byste ho v prostoru udržovat co nejvíce. Velká okna a lehké vzdušné záclony bez vzoru tomu mohou pomoci.

Snažte se dodržovat tyto rady a určitě vytvoříte ze svého bytu příjemné, větší a vzdušné místo.