Vítejte na mých stránkách, kde se s vámi podělím o své zkušenosti s rekonstukcí a stavbou domu. Některým se možná budou moje tipy hodit

Řešení odpadů na domech

Odpady jsou hodně zásadní otázkou na každém rodinném domě. Je potřeba se jich nějakým způsobem zbavovat, protože odpady a odpadní vody prostě na každém rodinném domě vznikají. Standardně se samozřejmě tento problém řeší připojením na veřejnou kanalizaci. Není to ale možné ve zcela všech případech. Pak přicházejí na řadu čerpací jímky.

 

Tyhle dokonale těsné nádoby se zabudují v blízkosti domu a následně se do nich svádějí odpady a odpadní voda. Jednou za čas, jakmile se čerpací jímka naplní, je nutné ji vyprázdnit čerpadly a odpady vyvést pryč. Využití čerpacích jímek je vhodné například pro samostatně stojící objekty, kde veřejná kanalizace není zavedena, jako jsou domy někde na samotě u lesa, ale také v některých vesnicích, dále se mohou běžně využívat na rekreačních objektech, chatách, ale také na některých průmyslových provozech. Jímky mohou být zabudovány do země, ovšem je potřeba hlídat typ víka, kterými jsou vybaveny. Běžně mívají pouze plastové víko, po kterém by se nemělo chodit ani jezdit. Je ale možné ho nahradit pevnějším poklopem, který už může být zabudován kdekoli v zahradě, kde se po něm dá běžně chodit.

 

Nezbytnou součástí řešením odpadů a odpadních vod, je samozřejmě správné čerpadlo. Prodávají se speciální ponorná čerpadla odpadních vod, která jsou dimenzována na to, aby zvládla pracovat i se znečištěnou nebo dokonce lehce agresivní odpadní vodou. Běžně jsou na zahradě ponorná čerpadla používána pro čerpání čisté vody. Ta ale nejsou pro použití na znečištěné vody vhodná, stejně jako například horizontální čerpadla, která se využívají pro stejné účely, jako je čerpání vody ze studny.

Comments are closed.