Vítejte na mých stránkách, kde se s vámi podělím o své zkušenosti s rekonstukcí a stavbou domu. Některým se možná budou moje tipy hodit

Střecha nad hlavou

Střecha je koruna domu, která je pro spokojené bydlení naprostým základem. Pokud není střecha kvalitní nebo je stará, může protékat a dělat jedině problémy všem lidem žijícím uvnitř. Do výměny střechy se přitom investují nemalé částky a za výměnu střechy tak dáte zhruba částku jako za novější ojeté auto. Proto se vyplatí do kvalitní střechy investovat raději rovnou více a zvolit kvalitní střešní krytinu. Důležitý je ale také kvalitní způsob pokládky. Mezi střešními krytinami je na výběr několik možností. Nejčastější volbou jsou pálené střešní tašky, nebo také betonové tašky, které mají životnost klidně sto let. Jiné střešní krytiny, jako je plech nebo třeba asfaltové šindele jsou samozřejmě také alternativou, ale je potřeba vybrat kvalitní materiál a hlavně vše kvalitně položit.

Nové střešní tašky jsou parádní ty s glazurou, které jsou lesklé, neumožňují totiž uchycování mechu a jiných nečistot, jako ty matné. U střech, které jsou na pohled prohnuté a tašky jsou křivé je nová střecha už nutností.

Comments are closed.