732 282 917
Vyberte stránku

Chcete mít doma příjemně i v létě, kdy běžně do oken paří slunce, a vy se snažíte všemi dostupnými způsoby zastínit a bedníte se doma, aby náhodou horký vzduch neproniknul do vašeho domu? Zkuste namísto vnitřního stínění doplnit dům o to venkovní. Je v tomto ohledu mnohem efektivnější.

Pokud máte dům vybaven venkovními žaluziemi nebo roletami, máte mnohem příjemnější klima, pokud tyto v létě přes den zatáhnete. Když je totiž okno stíněno už zvenku, nepropustí dovnitř horký vzduch ani světlo. Jak venkovní žaluzie, tak i rolety zajistí nejenom dokonalé zastínění, ale přitom umožňují současně intenzivně větrat i v jejich zataženém stavu. To pak větráte zastíněný vzduch a ne sluncem nažhavený vzduch, který v létě venku panuje.

 

Některé venkovní rolety jsou ale ještě zajímavější a poskytují další dodatečné funkce. Snad nikdo totiž v létě nechce mít doma ani nepříjemný hmyz, který se otevřenými okny rád zatoulá dovnitř. Se sítěmi proti hmyzu se ale můžete této nepříjemnosti vyhnout. Nechce se vám ale na okna instalovat nevzhledné rámy se sítí? Tento problém odpadá při použití některých typů venkovních rolet, které mají sítě proti hmyzu již zabudované v sobě. Nejenom že pak můžete okna zastínit, zabránit horku dostat se do domu, intenzivně větrat a mít doma pořád klimatickou pohodu, ale současně vám ani dovnitř nenalétají mouchy, komáři ani jiní živočichové. Pohyb mají obě části rolet – jak rolety samotné, tak sítě proti hmyzu nezávislý jeden na druhém, takže můžete pohybovat roletami nebo jen sítěmi nebo oběma současně. Velice důležité je stínění na střešních oknech, která jsou neustále vystavena žhavému slunci, i na ně se ale dělají venkovní rolety na střešní okna.

 

Není ale potřeba ani zdůrazňovat přínos, který mají venkovní kovové rolety na bezpečnost objektu. Ztěžují totiž vniknutí případných nevítaných návštěv. Jsou také obvykle vhodné ke snížení hluku, který proniká z ulice dovnitř domu. Designem se nemusí hodit na každý dům, ale svými praktickými přednostmi si vás získají.