Pokud žijete v malém bytě nebo bydlíte v nevelkém pokoji. Určitě by se vám hodilo pár metrů prostoru navíc. Podíváme se na pár tipů, které váš pokoj zvětší ať už po optické stránce, tak po stránce prostorové.

Jeden z nejdůležitějších bodů pro optické zvětšení prostoru je správný výběr barvy na stěny. Pokud chceme pokoj opticky zvětšit, měli bychom volit světlé barvy, které zapříčiní to, že pokoj bude působit jako daleko větší. Hodně tmavé barvy pokoj naopak zmenší, takže pamatujte na správné barvy.
PS: Bílou nikdy nic nezkazíte.

Další bod je bod čistě praktický. Jedná se o správný výběr úložných prostorů. Jelikož nemáte velký pokoj, měli byste šetřit místem. Zvolte nábytek, který vám umožňuje využít ho nejen k jeho primární funkci, ale který disponuje také úložným prostorem, zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.the-sanctum-sanctorum-1872194_960_720

Pokud budete chtít pokoj zvětšit opravdu zodpovědně, můžete zkusit dodržet pravidlo stěna – podlaha. V praxi to znamená, že by podlaha měla mít stejnou barvu jako stěny. Prostor se pak jeví ještě větší.

Prostor zvětšíte také pomocí zrcadel. Zrcadla odráží světlo, takže v kombinaci se správnou barvou stěn, vytvoří dokonalou iluzi většího prostoru. Čím více zrcadel, tím větší pocit prostoru.

Neřiďte se pravidly, pokud máte věci, které se dají vrstvit, můžete je vrstvit na sebe. Například taková knihovna, ta zabírá velký prostor, když ale vyskládáte knihy na sebe, ušetříte spoustu místa. Hledejte možnosti, jak šetřit s místem a využívejte celou plochu pokoje, nemusíte využívat jen jedu polovinu.

S těmito základními radami, by se váš pokoj už neměl zdát tak malý.